Люди зі сталі -розповідь про героїв Маріуполя.

by

Літературно-музичка композиція “ЛЮДИ ЗІ СТАЛІ”
Розповідь про героїв Маріуполя Оксани Гурської під музичний авторський супровід піаністки Ольги Попової в рамках фотовиставки “ОЧІ МАРІУПОЛЯ”

Інформація про учасників

Автор ОКСАНА ГУРСЬКА
Народилася пів століття тому на Запоріжжі. В її жилах тече кров запорізьких козаків і німецьких колоністів. Тому в її віршах багато степового простору, безмежжя Азовського моря, південного вітру, спекотного сонця, ароматів стиглих вишень і смугастих кавунів. На жаль, це було до війни. А потім теми віршів стали зовсім інші. Та все ж воля і свобода – найголовніші постулати в її житті!
Випускниця історичного факультету Запорізького державного університету. 5 років викладала історію та правознавство у школі, а потім змінила фах і в 23 роки працювала в рекламно-поліграфічній галузі. Оксана за вдачею – беззаперечний лідер і має активну життєву позицію, вміє організовувати і вести за собою людей. Останні 20 років проживала у і Києві, зараз в Торонто.
Оксана має безліч захоплень і вподобань, тому що дуже непосидюча і допитлива людина. Історія і країнознавство так і залишилися її любов’ю на все життя. Подорожі далекі і близькі – це те, від чого її серце б’ється гучніше. Вона відвідала 78 країн: «Це справжня насолода: спостерігати, слухати, роздивлятися, порівнювати, запам’ятовувати, торкатися, смакувати, вдихати, шукати, милуватися і весь час перебувати в русі… а ще вивчення іноземних мов, спорт, читання, кулінарія, рукоділля, фотографія, колекціонування муралів».
Десь 3 роки тому назад вона почала писати вірші. Для неї поезія – це наче фотографія її вражень, почуттів і думок в даний момент часу. «Я не знаю звідки приходить натхнення, але вірші пишу швидко, майже без закреслень. Просто чую слова, які, як намистини, нанизуються на нитку»- так вона говорить про свою творчисть. Перші невмілі спроби публікувала в мережах і давала почитати друзям. Зараз віршів вже так багато, що дійшла черга до видання збірки”.
Після початку повномасштабної війни вона змушена була виїхати і перебувати в Канаді, бо там постійно проживає її доросла донька. Всіма своїми силами Оксана прагнула повернутися і чекала такої можливості.
«Разом з друзями з української діаспори ми боролись за нашу Україну, щоб привернути увагу суспільства і уряду Канади до війни, ми допомагали нашій армії, людям, які втратили все і змушені були залишити домівки, втікаючи від війни. Мітинги, протести, марші, публічні виступи, інтерв’ю, концерти, волонтерський рух, збір коштів, закупи амуніції, що регулярно відправляється до України…”
«Мої батьки, на жаль, в окупації, з ними дуже нестабільний зв’язок, але всіма силами підтримую їх за допомогою небайдужих людей. Рідна, дорога серцю людина в полоні вже два роки, тому я не можу називати ні його особистих даних, ні навіть його позивний. Весь цей час я шукаю його, борюсь за його визволення і допомагаю та підтримую його маму і хлопців, яких уже обміняли. Нам разом довелося пройти всі ці жахливі етапи війни: оборона Маріуполя, відсутність зв’язку, оточення Азовсталі, полон, теракт і поранення в Оленівці, допити, фейковий суд, вирок, пошуки інформації… ВІРА. НАДІЯ, ЛЮБОВ і ЧЕКАННЯ. Я свято вірю в перемогу! Декілька моїх концертів в Канаді, дали змогу назбирати кошти для Патронатної служби «Азову». А аудіозаписи моїх віршів летіли в Україну і звучали в шпиталях для наших поранених воїнів і допомагали їм одружувати і відновлюватися.»
Разом до перемоги!

Авторська музика ОЛЬГА ПОПОВА
Композитор, член Національної Спілки ім. Композиторів України (2001), лауреат Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів, піаніст, методист, учитель музики.
Ольга Попова на початку повномасштабного російського вторгнення вимушено покинула своє рідне місто Енергодар в Україні, яке окуповане російськими військами.
В Кагаді Ольга створила студію естетичного та творчого розвитку для дітей STEP FORWARD (Oakville, Ontario)
Читець поезій ОКСАНА СМІЛЬСЬКА
Актриса та режисер. З 2016 року брала участь у всіх постановках та імпрезах театру «Заграва» у якості актриси, а також поставила в театрі дві вистави «Політичний вертеп» за Сашком Лірником та «Французькі мініатюри» за новітньою французькою драматургією. Активно бере участь в мистецтких подіях української громади, зокрема в концертах та літературних вечорах, присвячених Тарасу Шевченку, Івану Франку, Лесі Українці та іншим. Була режисером-постановником концерту, присвяченому вшануванню пам’яті Лесі Українки в Гай парку. Вела дитячий театральний гурток при церкві Святого Димитрія, а також в українській суботній школі імені Юрія Липи. Успішно поставила та зіграла у виставі за поемою Тараса Шевченка «Відьма».
Moдератор – Уляна Глинчак, голова програмного комітету та член Дирекціі КУМФ, продюсер Укр. Телемережі KONTAKT